میز های کورین انواع مختلفی دارند سطح بعضی از آن ها مات و کدر است  برخی دیگر بسیار براق هستند. با گذشت زمان ، سطوح براق می توانند کثیف شوند یا  آسیب ببینند. در بسیاری از موارد ، به راحتی با استفاده از برخی از محصولات و روشهای خاص ، درخشندگی آنها باز میگردد. حتی می توانید خراش ها را با یک سنباده و پاک کننده از بین ببرید. اگر تمیز کردن و شستشو کفایت نکرد ، از یک براق کننده پیشخوان تجاری برای برگرداندن جلای میزتان استفاده کنید. در ادامه بعضی از روش های پرکاربرد و مفید برای اینکه دوباره میزی تمیز و شفاف داشته باشید به شما ارایه میدهیم.

1.تمیز کردن سطح پیشخوان آشپزخانه

نظافت روزانه را با تمیز کننده های خانگی مبتنی بر آمونیاک انجام دهید.

با استفاده از تمیزکننده خانگی یا تمیزکننده آشپزخانه پایه آمونیاک ، تمام میز را اسپری بپاشید. میز آشپزخانه را با یک پارچه میکروفیبر با حرکات دورانی پاک کنید تا تمیز شود.

از اسپری های خانگی غیر آمونیاک مانند برخی شیشه پاک کن ها استفاده نکنید ، زیرا لک های آن روز میزتان باقی می ماند.

کورین اصفهان-نظافت روزانه را با تمیز کننده های خانگی مبتنی بر آمونیاک انجام دهید.-

اگر اسپری شوینده ندارید ، میز آشپزخانه را با آب گرم و صابون تمیز کنید.

یک کاسه را با آب گرم پر کنید و 2-3 قطره صابون مایع را درون آن بریزید. یک اسفنج را در محلول خیس کنید و با حرکات دورانی سطوح آشپزخانه را پاک کنید تا تمیز شود. اسفنج را بشویید تا تمام صابون پاک شود و باقی مانده صابون را از پیشخوان پاک کنید

اطمینان حاصل کنید که بقایای صابون را کاملاً پاک کنید تا کف صابون روی آشپزخانه جمع نشود.

نکته: آب گرم و صابون و نیز پاک کننده ای بر پایه آمونیاک به یک اندازه برای تمیز کردن میزهای پیشخوان کورین موثر هستند ، بنابراین روش را براساس اولویت شخصی و آنچه در دسترس دارید انتخاب کنید.

کورین اصفهان-اگر اسپری شوینده ندارید ، میز آشپزخانه را با آب گرم و صابون تمیز کنید.

از پاک کننده خانگی لایه بردار برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.

یک اسفنج را خیس کنید و سپس یک پاک کننده خانگی لایه بردار را روی قسمت اسفنج بریزید. با استفاده از حرکات دایره ای کوچک ، میز آشپزخانه را هر کجا که لکه یا تجمع باقیمانده یا کف صابون مشاهده کردید ، بمالید. اسفنج را بشویید و پاک کننده را با قسمت نرم اسفنج از روی میز پاک کنید
می توانید از این روش تمیز کردن برای براق نگه داشتن میزهای میز کورین خود استفاده کنید. این فرآیند را 1-2 بار در ماه انجام دهید ، حتی اگر میز آشپزخانه خیلی هم کثیف نباشد ، کمک میکند تا همیشه براق بماند.

کورین اصفهان-از پاک کننده خانگی لایه بردار برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید.

بعد از هر بار تمیز کردن ، میز کار را با یک دستمال خشک و تمیز میکروفیبر پاک کنید.

و بلافاصله بعد از تمیز کردن ، میز را کاملاً خشک کنید.
همیشه یک حوله آشپزخانه یا دستمال کاغذی را دردسترستان نگه دارید تا در صورت بوجود آمدن لکه روی میز آشپزخانه شما ، بتوانید آن را سریع پاک کنید.

کورین اصفهان-بعد از هر بار تمیز کردن ، میز کار را با یک دستمال خشک و تمیز میکروفیبر پاک کنید

از بین بردن خش های کوچک روی سطوح پیشخوان

برای پاک کردنخش ها ، میز را با یک پاک کننده مبتنی بر آمونیاک پاک کنید.

میز آشپزخانه را با استفاده از اسپری شوینده پایه آمونیاک یا آب گرم و صابون با پاک کننده ی لایه بردار تمیز کنید. قبل از تمیز کردن سطح میز را خشک نکنید.تمیز کردن سطح آشپزخانه بسیار مهم است زیرا هنگام تلاش برای از بین بردن خراش ها ، هرگونه آلودگی باعث ایجاد اختلال در تمیزکاری می شود.
این روش برای از بین بردن خراش های جزئی ، علائم سوختگی و لکه های بسیار سرسخت کار می کند.

کورین اصفهان-برای پاک کردنخش ها ، میز را با یک پاک کننده مبتنی بر آمونیاک پاک کنید

خراش ها را با یک سنباده و پاک کننده لایه بردار پاک کنید.

پد را خیس کرده و مقداری پاک کننده لایه بردار بر روی آن بریزید. روی خراش به طور متناوب بین یک حرکت عقب و جلو و یک حرکت پهلو به پهلو بمالید. مسیری را که در حال شستشو هستید ، هر 3-4 بار تغییر دهید تا خراش از بین برود.
شما می توانید حداقل یک بار در ماه میز آشپزخانه خود را با یک تمیز کننده لایه بردار و یک سنباده ، که در حرکات دایره ای به جای حرکت های خطی کار می کند ، تنظیم کنید تا به براق و روشن بودن آن کمک کند.

هشدار: هرگز میوه یا گوشت را روی سطح کورین تکه تکه نکنید. زیرا این صورت آنها را خط می اندازید. قابلمه های داغ ، ماهی تابه یا سایر اشیا را مستقیماً روی میزهای پیشخوانورین کوریان قرار ندهید وگرنه آنها را می سوزانید.

خراش ها را با یک سنباده و پاک کننده لایه بردار پاک کنید.

پیشخوان آشپزخانه را کاملاً با آب بشویید.

میز را با یک اسفنج مرطوب تمیز به سمت پایین پاک کنید تا تمام مانده مواد پاک کننده لایه بردار از بین برود. اسفنج را بشویید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا زمانی که میز آشپزخانه کاملاً تمیز شود.

اگر پس از شستشو باقیمانده پاک کننده ، مشاهده کردید که هنوز خراشی باقی مانده ، می توانید این فرایند  را تکرار کنید تا از بین برود. با این حال ، در بعضی موارد ممکن است خراش خیلی عمیق باشد و این روش باعث از بین رفتن کامل آن نمی شود.

کورین اصفهان - آشپزخانه را کاملاً با آب بشویید

پیشخوان را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کاملا خشک کنید.

برای جلوگیری از بوجود آمدن لکه ی آب ، بلافاصله بعد از اتمام شستشوی میز ، آن را خشک کنید.
اگر به نظر می رسد جایی که خراش آن را پاک کرده اید با بقیه آشپزخانه متفاوت است ، این کار را با استفاده از حرکات دایره ای روی یک منطقه بزرگتر تکرار کنید تا آن را محو کنید تا کمتر جلب نظر کند.
.

آشپزخانه را با یک پارچه میکروفیبر تمیز کاملا خشک کنید

بازگرداندن براقی سطوح کورین با استفاده از براق کننده(جلاسنج) سطوح

یک جلاسنج سطوح تجاری خریداری کنید.

لاک های تجاری ساخته شده برای انواع دیگر سطوح ، مانند گرانیت ، نیز برای صیقل دادن صفحات پیشخوان کورین کار خواهند کرد. این نوع پولیش ها در فروشگاه های لوازم خانگی یا به صورت آنلاین موجود است.

برای اطمینان از بی خطر بودن آن برای پیشخوان های خود ، برچسب محصول را بررسی کنید. در بسیاری از برچسب ها مشخص می شود که از براق کننده می توان برای سطوح کورین استفاده کرد. اگر به طور خاص به کوریان اشاره نشده است ، بررسی کنید که آیا استفاده از آن روی گرانیت بی خطر است یا خیر.

کورین اصفهان - یک جلاسنج سطوح تجاری خریداری کنید

با استفاده از یک پارچه میکروفیبر تمیز ، با حرکات دورانی براق کننده را روی سطح پیشخوان آشپزخانه بزنید.

مقدار کمی از لاک (یا مقدار توصیه شده روی برچسب) را روی پارچه میکروفیبر بریزید. با حرکات دایره ای آن را روی میز کورین بمالید.
قبل از شروع استفاده از براق کننده روی آن ، اطمینان حاصل کنید که میز آشپزخانه کاملاً تمیز است.

استفاده از جلاسنج

از پارچه میکروفیبر تمیز دیگری برای پاک زدن استفاده کنید. باحرکات دایره ای متناوب ، هر بار یک قسمت پاک کنید. اگر پارچه ای که از آن استفاده می کنید با براق کننده بیش از حد کثیف شده پارچه تمیز دیگری بردارید.
پارچه های میکروفایبر بهترین نوع پارچه برای پاک کردن لاک است . زیرا بسیار نرم و بدون پرز است.

اگر نمی توانید درخشش پیشخوان را بازگردانید ،باید میز آشپزخانه خود را به طور حرفه ای اصلاح کنید.ب رای این کار با تیم شرکت کورین ونوس در اصفهان تماس بگیرید. البته بعضی از میزهای خیلی قدیمی و آسیب دیده هستند.  که سخت بتوان آن را به حالت روز اولش برگرداند.با تیمحرفه ای کورین ونوس در اصفهان تماس بگیرید. تا بیاید و میزهای شما را سنباده بزند تا سطح کورینی شما زیبایی قدیمی اش را بازیابد.
هنگامی که میز کار را صیقل دادید . آن را مرتباً تمیز کنید تا براق بماند .و از سطح آن محافظت کند ، بنابراین به این زودی ها مجبور نیستید آن را عوض کنید.

کورین اصفهان - سطوح کورین را براق کنید